Reklama

Ładowanie...

Nasz pasaż

11.01.2016
Czyta się kilka minut
P

POLSKA DLA PIELGRZYMÓW
Dwa miliony egzemplarzy – tyle wyniesie nakład przeznaczonej dla pielgrzymów przybyłych na Światowe Dni Młodzieży 70-stronicowej broszury, która – przetłumaczona na dziewięć języków – „będzie ukazywać historię Polski na tle historii powszechnej z perspektywy chrześcijańskiej tradycji, ze szczególnym uwzględnieniem historii XX wieku”, w tym losów żołnierzy wyklętych i polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Uzupełnieniem ma być „przewodnik patriotyczno-historyczny” dla osób goszczących pielgrzymów. Wydawcą jest MSZ, autorem – prof. Andrzej Nowak z UJ, autor „Dziejów Polski”, które to dzieło ma wyznaczać kierunek nowej polityki historycznej. W wydanym właśnie I tomie pt. „Skąd nasz ród” prof. Nowak odwołuje się do tak znakomitych postaci Polski Piastowskiej jak Janusz Kurtyka i Lech Kaczyński.

ALPEJSKIE ŁĄKI W NOWEJ...

1918

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]