Reklama

Nasz pasaż

Nasz pasaż

27.04.2015
Czyta się kilka minut
Z

ZASADZKA NA UBERA
W Krakowie pojawił się Uber – korporacja, która „dostarcza aplikację do łączenia kierowców i pasażerów w czasie rzeczywistym”. Łączenie pasażerów i kierowców odbywa się nielegalnie, z pominięciem przepisów o przewozie osób i działalności gospodarczej, stąd zdecydowana reakcja władz. Urzędnik magistratu i inspektorka skarbówki zamówili usługę, a na koniec przejazdu przeprowadzili kontrolę-niespodziankę. Następnie samochód zatrzymali inspektorzy transportu drogowego. Nałożyli karę 10 tys. zł oraz odebrali kierowcy dowód rejestracyjny – jechał na nadmiernie zużytych oponach.

BRAK BRUKU
Jak donosi „Gazeta Krakowska”, jeszcze przed wakacjami zacznie się „prowizoryczna naprawa” bruku na placu Mariackim: na razie ma zostać wymienionych kilkaset kostek, całościowy remont planowany jest na jesień. Do tego czasu urzędnicy...

1861

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]