Reklama

Nasz pasaż

Nasz pasaż

27.04.2015
Czyta się kilka minut
Z

ZASADZKA NA UBERA
W Krakowie pojawił się Uber – korporacja, która „dostarcza aplikację do łączenia kierowców i pasażerów w czasie rzeczywistym”. Łączenie pasażerów i kierowców odbywa się nielegalnie, z pominięciem przepisów o przewozie osób i działalności gospodarczej, stąd zdecydowana reakcja władz. Urzędnik magistratu i inspektorka skarbówki zamówili usługę, a na koniec przejazdu przeprowadzili kontrolę-niespodziankę. Następnie samochód zatrzymali inspektorzy transportu drogowego. Nałożyli karę 10 tys. zł oraz odebrali kierowcy dowód rejestracyjny – jechał na nadmiernie zużytych oponach.

BRAK BRUKU
Jak donosi „Gazeta Krakowska”, jeszcze przed wakacjami zacznie się „prowizoryczna naprawa” bruku na placu Mariackim: na razie ma zostać wymienionych kilkaset kostek, całościowy remont planowany jest na jesień. Do tego czasu urzędnicy...

1861

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Podobne teksty

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]