Reklama

Nasz pasaż

Nasz pasaż

25.08.2014
Czyta się kilka minut
S

SMOG KONSTYTUCYJNY. Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił tzw. uchwałę antysmogową, zakazującą palenia węglem. Zaskarżyły ją dwie osoby: pierwsza uważa, że ustawa jest zbyt surowa, druga – że jest zbyt łagodna; Sąd uważa, że łamie ona konstytucyjne zasady praworządności, równości i wolności prowadzenia działalności gospodarczej. Prawnik Witold Liguziński, mąż skarżącej uchwałę, skomentował wyrok: „Jak widać, jestem bardzo skuteczny”.

SPLENDOR I GRZECH. Prof. Jan Hartman został kandydatem Twojego Ruchu na prezydenta Krakowa. Na starcie ze stoickim spokojem zaznaczył, że nie ma szans na wygraną. W wywiadzie dla lokalnej „GW” streścił swój program: Kraków, któremu „brakuje dziś splendoru” i „myślenia na skalę światową”, powinien „postawić na dostojeństwo” i osiągnąć pozycję „miasta elitarnego na mentalnej mapie Europy”. Zdiagnozował też problemy...

1917

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]