Reklama

Ładowanie...

Nasz pasaż

25.08.2014
Czyta się kilka minut
S

SMOG KONSTYTUCYJNY. Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił tzw. uchwałę antysmogową, zakazującą palenia węglem. Zaskarżyły ją dwie osoby: pierwsza uważa, że ustawa jest zbyt surowa, druga – że jest zbyt łagodna; Sąd uważa, że łamie ona konstytucyjne zasady praworządności, równości i wolności prowadzenia działalności gospodarczej. Prawnik Witold Liguziński, mąż skarżącej uchwałę, skomentował wyrok: „Jak widać, jestem bardzo skuteczny”.

SPLENDOR I GRZECH. Prof. Jan Hartman został kandydatem Twojego Ruchu na prezydenta Krakowa. Na starcie ze stoickim spokojem zaznaczył, że nie ma szans na wygraną. W wywiadzie dla lokalnej „GW” streścił swój program: Kraków, któremu „brakuje dziś splendoru” i „myślenia na skalę światową”, powinien „postawić na dostojeństwo” i osiągnąć pozycję „miasta elitarnego na mentalnej mapie Europy”. Zdiagnozował też problemy...

1917

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]