Reklama

Nasz pasaż

21.07.2014
Czyta się kilka minut
N

NASŁONECZNIENI. Klątwa Szkieletora trwa. Niedokończony od lat 70. wieżowiec przy rondzie Mogilskim uzyskał wreszcie zgodę na przebudowę, ale decyzja nie zdążyła się uprawomocnić: dwóch krakowian, określanych mianem „sąsiadów obiektu”, złożyło odwołania. Wskazali na naruszenie przepisu dotyczącego czasu nasłonecznienia. Wojewoda ma miesiąc na rozpatrzenie skarg. Nawet jeśli je oddali, sąsiedzi obiektu będą mogli złożyć odwołanie w sądzie administracyjnym.

SMUTNY AUTOBUS. Podróż linią 502 po godzinie 9 to horror – poskarżył się czytelnik „Gazecie Krakowskiej”. „Jak jadę do pracy, to mi się żyć odechciewa. Taki ścisk” – napisał. Przypomniał też słowa ludowej przyśpiewki: „Czy ciemno, czy jasno, w 502 zawsze ciasno”. Pracownicy ZIKiT uznali problem za wyolbrzymiony, ale postanowili go sprawdzić: o oznaczonej godzinie (09:21) pojawili się na...

2159

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]