Reklama

Nasz pasaż

Nasz pasaż

14.07.2014
Czyta się kilka minut
Ś

ŚWINKA NA LUZIE. Wydłuża się lista gatunków chronionych mających siedliska na Zakrzówku. Do motyla modraszka i węża gniewosza dołączyła świnia karłowata: zwierzę występowało do tej pory wyłącznie w Himalajach. Odkrycia dokonał 33-letni krakowianin w drodze do pracy; zdjęcie okazu umieścił na Facebooku z komentarzem: „Kompletnie wyluzowana świnka buszowała w krzakach”. Odłowić świnię obiecała straż miejska. „Niestety, w tego typu przypadkach pojawia się taki problem, że zwierzę w każdej chwili może się oddalić” – celnie zauważył rzecznik straży, Marek Anioł.

KLASTER KULTURY. Tak nazwano ideę skupienia krakowskich organizacji kulturalnych (m.in. Fundacji Szymborskiej, Miesiąca Fotografii, Fundacji Pauza) w dwóch gminnych kamienicach przy Małym Rynku. Radni dyskutowali nad pomysłem w czasie komisji kultury. „A macie państwo jakąś osobowość prawną...

1889

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]