Reklama

Nasz pasaż

14.07.2014
Czyta się kilka minut
Ś

ŚWINKA NA LUZIE. Wydłuża się lista gatunków chronionych mających siedliska na Zakrzówku. Do motyla modraszka i węża gniewosza dołączyła świnia karłowata: zwierzę występowało do tej pory wyłącznie w Himalajach. Odkrycia dokonał 33-letni krakowianin w drodze do pracy; zdjęcie okazu umieścił na Facebooku z komentarzem: „Kompletnie wyluzowana świnka buszowała w krzakach”. Odłowić świnię obiecała straż miejska. „Niestety, w tego typu przypadkach pojawia się taki problem, że zwierzę w każdej chwili może się oddalić” – celnie zauważył rzecznik straży, Marek Anioł.

KLASTER KULTURY. Tak nazwano ideę skupienia krakowskich organizacji kulturalnych (m.in. Fundacji Szymborskiej, Miesiąca Fotografii, Fundacji Pauza) w dwóch gminnych kamienicach przy Małym Rynku. Radni dyskutowali nad pomysłem w czasie komisji kultury. „A macie państwo jakąś osobowość prawną...

1889

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]