Reklama

Ładowanie...

Nasz pasaż

05.05.2014
Czyta się kilka minut
B

Biblioteka na Plantach. Dla przypomnienia, że Kraków jest Miastem Literatury UNESCO, na 50 ławkach w obrębie Plant pojawiły się tabliczki z nazwiskami literatów związanych z miastem – od Balzaka przez Gałczyńskiego po Pilcha. Po zeskanowaniu umieszczonych na plakietkach fotokodów QR można posłuchać fragmentów wybranych dzieł. Lektorami zostali krakowscy ludzie kultury, m.in. Grzegorz Turnau i Bronisław Maj. Casting na Karola Wojtyłę wygrał naczelny „TP” Piotr Mucharski.

Seria spazmów. 10 maja na płycie Rynku odbędzie się „widowisko muzyczno-historyczne”, które uczci 650-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autorem muzyki i libretta jest laureat Oscara Jan A.P. Kaczmarek, autorem tekstów – literat i fan motoryzacji Michał Rusinek. Na scenie pojawi się Królowa Jadwiga, Mikołaj Kopernik, Einstein i siedem sztuk wyzwolonych. W wywiadzie Kaczmarek...

1745

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]