Reklama

Narysuj swoją Polskę

Narysuj swoją Polskę

07.11.2011
Czyta się kilka minut
Narysuj swoją Polskę - tak Marek Zalejski, grafik i dyrektor artystyczny TP, zaczynał rozmowy z każdym artystą, którego zaprosił do uczestnictwa w Galerii Plakatu "Tygodnika Powszechnego".
NARYSUJ SWOJĄ POLSKĘ - Galeria plakatu "Tygodnika Powszechnego". Rys. Tomasz Frycz, projektant, malarz. Specjalnie do numeru 46/2011, ukazującego się na Dzień Niepodległości, czołowi polscy graficy stworzyli swoje plakaty.
-

- Ale którą? Tę zza okna czy tę, w której chciałbym/chciałabym żyć?

- Ty decydujesz. Opowiedz nam o swojej Polsce.

Te rozmowy były i bardzo krótkie, i bardzo długie; każda była gorąca. Wszyscy artyści poczytali sobie zaproszenie przez "Tygodnik Powszechny"  za honor - i tak przed Świętem Niepodległości powstała pierwsza Galeria Plakatu "Tygodnika".

Dla "Tygodnika" swoją Polskę narysowali:

Agata Dudek - graficzka, ilustratorka. Dyplom w Pracowni Ilustracji prof. Zygmunta Januszewskiego w ASP w Warszawie.

Wiesław Rosocha - zajmuje się plakatem, ilustracją i rysunkiem. Dyplom w pracowni prof. Henryka Tomaszewskiego.

Marek Adamik - grafik, ilustrator, plakacista. Dyplom ASP w Warszawie....

2320

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]