Reklama

Ładowanie...

Narysuj swoją Polskę

07.11.2011
Czyta się kilka minut
Narysuj swoją Polskę - tak Marek Zalejski, grafik i dyrektor artystyczny TP, zaczynał rozmowy z każdym artystą, którego zaprosił do uczestnictwa w Galerii Plakatu "Tygodnika Powszechnego".
NARYSUJ SWOJĄ POLSKĘ - Galeria plakatu "Tygodnika Powszechnego". Rys. Tomasz Frycz, projektant, malarz. Specjalnie do numeru 46/2011, ukazującego się na Dzień Niepodległości, czołowi polscy graficy stworzyli swoje plakaty.
-

- Ale którą? Tę zza okna czy tę, w której chciałbym/chciałabym żyć?

- Ty decydujesz. Opowiedz nam o swojej Polsce.

Te rozmowy były i bardzo krótkie, i bardzo długie; każda była gorąca. Wszyscy artyści poczytali sobie zaproszenie przez "Tygodnik Powszechny"  za honor - i tak przed Świętem Niepodległości powstała pierwsza Galeria Plakatu "Tygodnika".

Dla "Tygodnika" swoją Polskę narysowali:

Agata Dudek - graficzka, ilustratorka. Dyplom w Pracowni Ilustracji prof. Zygmunta Januszewskiego w ASP w Warszawie.

Wiesław Rosocha - zajmuje się plakatem, ilustracją i rysunkiem. Dyplom w pracowni prof. Henryka Tomaszewskiego.

Marek Adamik - grafik, ilustrator, plakacista. Dyplom ASP w Warszawie....

2320

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny + bilety w prezencie
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Teraz do dostępu prezent: 2 bilety kinowe na film „Johnny”!

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]