Reklama

Najmniejszy wcześniak

Najmniejszy wcześniak

03.06.2019
Czyta się kilka minut
W szpitalu w kalifornijskim San Diego przyszło na świat dziecko ważące zaledwie 245 gramów (to nieco mniej niż waży kostka masła).
HO / AFP / EAST NEWS
D

Dziewczynka imieniem Saybie to najprawdopodobniej najmniejszy wcześniak, który przeżył; w chwili narodzin była wielkości jabłka. Lekarze zdecydowali się na cesarskie cięcie w 23. tygodniu ciąży, gdyż doszło do komplikacji. Miało to miejsce w grudniu 2018 r., a informację podano dopiero teraz – po tym, jak zdrowa i ważąca już 2,5 kg dziewczynka została wypisana do domu. Na zdjęciu: 5-miesięczna Saybie z pielęgniarką, jeszcze w szpitalu. ©(P)

Czytaj także: Małgorzata Nocuń: Wczesne życie

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]