Reklama

Najmniejsze dobro

Najmniejsze dobro

27.01.2009
Czyta się kilka minut
Jak można obsadzić Gowina w roli adwokata biskupów? Przecież lista zastrzeżeń, jakie zgłasza lub mógłby pod jego adresem zgłosić Kościół, jest o wiele poważniejsza niż ta stworzona przez zwolenników in vitro.
J

Jarosław Gowin, szef grupy ekspertów przygotowujących propozycję ustawy "o ochronie genomu ludzkiego i embrionu ludzkiego oraz Polskiej Radzie Bioetycznej i zmianie innych ustaw", uwiera nawet własną partię, a w mediach liczyć może co najwyżej na towarzystwo wiernych krytyków.

W objęciach biskupów?

Jednym z nich jest Wanda Nowicka z Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, która zarzuca projektowi (na łamach "Rzeczpospolitej") likwidację pluralizmu światopoglądowego i próbę budowania państwa wyznaniowego, w którym prawo pisze się pod dyktando biskupów i Watykanu. W ten sposób jedna z ikon liberalnego i otwartego katolicyzmu doświadcza na własnej skórze, co to znaczy zostać katolickim talibem, okropnie "konserwatywnym", a przez to niebezpiecznym (szczególnie dla kobiet).

Lista przewin jest dłuższa...

13083

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]