Reklama

Moja metánoia

Moja metánoia

19.06.2005
Czyta się kilka minut
Przeżywaliśmy dni wielkie. Zmieniło się nasze spojrzenie na świat, na wszystko, co nas dotąd obchodziło, i na nas samych. Doznaliśmy straty, której ciągle nie jesteśmy w stanie zmierzyć, i na nowo uświadomiliśmy sobie dar, jaki otrzymywaliśmy przez tyle lat, rok po roku i dzień po dniu. Wielu z nas doświadczyło w tym czasie jakiejś przemiany. Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się do nas o niej napisać.
K

Kończymy trwającą od połowy kwietnia ankietę, zapewniając tych, którzy zdecydowali się w niej uczestniczyć, że najciekawsze głosy opublikujemy w najbliższych numerach "TP".

***

Dni, które zyskały szumną nazwę “kwietniowych rekolekcji", przeszły obok, nie wpływając na mnie zupełnie, a cóż tu dopiero mówić o metánoi! Straszliwa egzaltacja... Nie zmieniłem się absolutnie, nadal jestem takim samym człowiekiem, jakim byłem przed śmiercią Papieża. Nadal tak samo zapominam o Chrystusie, a może nawet zupełnie nie jestem świadomy Jego nieoddzielnej ode mnie obecności. Ku oburzeniu znajomych nie przyozdabiałem odzienia białymi wstążeczkami, nie uczestniczyłem w zgromadzeniach na ulicy Jana Pawła II, nie rozsyłałem sms-ów zwołujących powyższe. Nic. Mogłoby się wydawać, że kompletna pasywność mnie charakteryzowała czy wręcz przerażająca...

8296

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]