Reklama

„Mój największy triumf”

„Mój największy triumf”

20.10.2014
Czyta się kilka minut
„Przenieśliśmy się do Kanady, kiedy miałem sześć lat, a to w tym kraju już za późno, by wystartować w hokeju… Co miałem robić? Zacząłem biegać”.
Fot. Toronto Star
W

W czerwcu 2010 r. znalazło się na blogu Gladwella (http://gladwell.typepad.com) zdjęcie, które ktoś wygrzebał z archiwów „Toronto Star”. Opatrzone tytułem „Malcolm Gladwell bije mistrza Kanady” dokumentuje finał biegu na 1500 metrów w kategorii 14-latków. Na pierwszym planie dwóch zawodników. Po lewej David Reid, jeden z najlepszych kanadyjskich biegaczy na dystansie jednej mili i przyszły olimpijczyk. Po prawej Malcolm Gladwell, łatwo rozpoznawalny. Wydają się dobiegać do mety prawie równocześnie. O rezultacie przesądziły ułamki sekund. Nietrudno sobie wyobrazić, że widząc to zdjęcie wiele lat później, Gladwell musiał mieć sporą satysfakcję. Nie tylko dlatego, że wygrał z jednym z najlepszych biegaczy swego pokolenia, ale także dlatego, że zwycięstwo zdawało się potwierdzać jego osobistą filozofię.
„Nie wygrałem dlatego, że byłem lepszy – powie w wywiadzie dla „Runners World...

1332

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]