Reklama

Modlitwa o uspokojenie umysłów

Modlitwa o uspokojenie umysłów

07.12.2003
Czyta się kilka minut
Korupcja, zagrożenie dla życia i godności rodziny, misje, pomoc dla Iraku oraz nowe przykazania kościelne były najważniejszymi tematami 325. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski. Biskupi obradowali na Jasnej Górze 27 i 28 listopada.
"

"Biskupi polscy z niepokojem obserwują liczne przejawy moralnego nieładu zarówno w Ojczyźnie, jak i na świecie. Należą do nich przede wszystkim korupcja, uwikłanie w nieprawdę, brak troski o dobro wspólne oraz trwające konflikty zbrojne i szerzące się zjawisko terroryzmu. Dlatego powierzając Jasnogórskiej Pani sprawy Polski i innych krajów, zwłaszcza dotkniętych wojnami, biskupi wzywają wszystkich do modlitwy o uspokojenie umysłów i przywrócenie ładu moralnego" - czytamy w komunikacie ogłoszonym po obradach. Do tej modlitwy zaproszone zostały wszystkie Kościoły chrześcijańskie podczas styczniowego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Biskupi wezwali także do modlitwy za bezrobotnych 4 grudnia w liturgiczne wspomnienie św. Barbary (niestety, komunikat będzie czytany w kościołach trzy dni później - 7 grudnia). Episkopat ostro ocenił też sytuację w kraju,...

9129

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]