Reklama

Modlę się za o. Rydzyka

Modlę się za o. Rydzyka

19.11.2012
Czyta się kilka minut
„TP”
P

Po przeczytaniu tekstów Marka Zająca („Rok zły”, „Rok dobry”) oraz pozostałych publikacji na temat zakazu dla ks. Bonieckiego, odniosłam wrażenie, że to nic nie da, istne walenie głową w mur i przysłowiowy groch o ścianę. Za dużo słów zostało powiedzianych, za mało jest kapłanów w episkopacie takich jak Kardynał Nycz...

Zastanawiam się, jak pokazać, że Kościół wcale taki nie jest, że mamy takie światłości jak siostra Chmielewska, Bożych wariatów jak Szymon Hołownia, że jest Religia TV, „Tygodnik Powszechny” i ks. Boniecki. Jak pokazać innym, że mnóstwo ludzi chodzi do kościoła nie dlatego, że tak trzeba, ale dlatego, że chce czegoś więcej, Kogoś więcej? Jak udowadniać, że lepiej jest kochać bliźniego swego, niż opluwać na łamach gazety czy radia? Jak to zrobić, skoro nie chcą nas słuchać?

Samym trwaniem na straży i nadstawianiem policzka niewiele chyba zrobimy,...

997

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]