Reklama

Młot na Gowina

Młot na Gowina

04.02.2013
Czyta się kilka minut
PO nie powinna oddawać całej prawej strony sceny politycznej Prawu i Sprawiedliwości. Byłby to błąd o skutkach trudnych do przecenienia.
T

Ten tekst nie jest analizą racji przemawiających za i przeciw wprowadzeniu w Polsce ustawy o związkach partnerskich, chociaż nie uchylę się od przedstawienia swego poglądu w tej sprawie. Przede wszystkim chcę się zająć reakcją liberalno-lewicowych publicystów na głosowanie 46 posłów PO, na czele z ministrem sprawiedliwości Jarosławem Gowinem, którzy już w pierwszym czytaniu opowiedzieli się za jej odrzuceniem. „Jak śmieli!” – tak można podsumować przeważający ton komentarzy, nagminnie stawiających konserwatystom z PO dwa zarzuty: 1. głosują tak samo jak PiS, 2. kierują się lękiem przed biskupami i proboszczami.
Pierwszy zarzut jest absurdalny: ma taką samą wartość jak zarzut, że inni posłowie PO głosują tak samo jak Ruch Palikota. Jest oczywiste, że wśród wielu sejmowych głosowań są także takie, w których głosowania większości parlamentarnej pokrywają się z głosowaniami tej czy...

5138

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]