Reklama

Ładowanie...

Młot na Gowina

04.02.2013
Czyta się kilka minut
PO nie powinna oddawać całej prawej strony sceny politycznej Prawu i Sprawiedliwości. Byłby to błąd o skutkach trudnych do przecenienia.
T

Ten tekst nie jest analizą racji przemawiających za i przeciw wprowadzeniu w Polsce ustawy o związkach partnerskich, chociaż nie uchylę się od przedstawienia swego poglądu w tej sprawie. Przede wszystkim chcę się zająć reakcją liberalno-lewicowych publicystów na głosowanie 46 posłów PO, na czele z ministrem sprawiedliwości Jarosławem Gowinem, którzy już w pierwszym czytaniu opowiedzieli się za jej odrzuceniem. „Jak śmieli!” – tak można podsumować przeważający ton komentarzy, nagminnie stawiających konserwatystom z PO dwa zarzuty: 1. głosują tak samo jak PiS, 2. kierują się lękiem przed biskupami i proboszczami.
Pierwszy zarzut jest absurdalny: ma taką samą wartość jak zarzut, że inni posłowie PO głosują tak samo jak Ruch Palikota. Jest oczywiste, że wśród wielu sejmowych głosowań są także takie, w których głosowania większości parlamentarnej pokrywają się z głosowaniami tej czy...

5138

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]