Reklama

Minął rok, jest gorzej

Minął rok, jest gorzej

09.08.2021
Czyta się kilka minut
MARCUS YAM / EAST NEWS
W

Wybuch magazynu saletry amonowej – do którego doszło w sierpniu 2020 r. w bejruckim porcie – zabił ponad dwieście osób. Wśród umęczonych kryzysem Libańczyków wyzwolił też bunt i krytykę władz. Przez ostatni rok sytuacja tylko się pogorszyła. Liban doświadczył największej zapaści gospodarczej w swojej historii, drastycznego spadku wartości waluty oraz paraliżu instytucji. W tym kluczowym dla Bliskiego Wschodu państwie w praktyce nie funkcjonuje nawet rząd. Na zdjęciu: oddziały szturmowe policji wyprowadzone na ulice Bejrutu po tym, gdy manifestacja zorganizowana w pierwszą rocznicę wybuchu przerodziła się w zamieszki pod parlamentem, 4 sierpnia 2021 r. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]