Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Migracyjne wyzwania przed Polską

Migracyjne wyzwania przed Polską

23.06.2015
Czyta się kilka minut
Nowa ustawa o cudzoziemcach z 2013 roku dała początek myśleniu o imigracji w kategoriach interesu państwa, jednak zaprzeczeniem tego są ostatnie wydarzenia i nieczytelna polityka względem imigracji uchodźczej z Afryki Północnej.
VIII Konferencja Krakowska – Świat współpracy – Świat konfrontacji
VIII Konferencja Krakowska – Świat współpracy – Świat konfrontacji Fot. Kamila Zarembska
W

W społeczeństwie zaś imigranci są nadal niewidzialni. To pokazuje, że nie nauczyliśmy się niczego na temat ich integracji od państw, które mają w tym doświadczenie. Wykazanie solidarności z syryjskimi chrześcijanami będzie więc prostsze od prób integrowania innych grup religijnych. Być może będziemy musieli poradzić sobie z większym napływem imigrantów niż południe Europy: Ukraina całkiem dobrze radzi sobie z 1,3 mln swoich uchodźców wewnętrznych, jednak gdy konflikt będzie się przedłużał lub zaostrzał, musimy być przygotowani na nowe grupy uchodźców. ©

Prof. MACIEJ DUSZCZYK jest kierownikiem Zespołu Polityk Migracyjnych, Ośrodek Badań nad Migracjami

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]