Reklama

Mieszkanie z widokiem na przyszłość

Mieszkanie z widokiem na przyszłość

11.06.2018
Czyta się kilka minut
Od dwudziestu lat ks. Józef Krawiec i strzelecka Barka pomagają zagrożonym bezdomnością. Teraz barkowicze chcą dać dobry start wchodzącym w dorosłość wychowankom domów dziecka i ośrodków wychowawczych.
Ks. Józef Krawiec na budowie Domu św. Antoniego w Doryszewie, lipiec 2017 r. ANDRZEJ KERNER / FOTO GOŚĆ
M

Moje jest to z najładniejszym widokiem z okna – mówi. Za chwilę je zobaczę. Nowe mieszkanie Krzysztofa: prosty pokój z aneksem kuchennym i łazienką. Wyjrzę przez okno na łany dojrzewającego zboża. – Gdyby kilka lat temu ktoś mi powiedział, że mogę skończyć szkołę, mogę mieć piątkę z matematyki, że znajdę pracę na stałe i że będę miał swoje mieszkanie, to w życiu bym mu nie uwierzył – dodaje.

Po sąsiedzku wprowadza się Sebastian.

– Miałem ciężkie życie – opowiada. – Zwłaszcza w okresie dorastania, kiedy zacząłem się buntować. Narobiłem głupot, trafiłem do kryminału. Tam poznałem ks. Józefa Krawca. To dzięki niemu odkryłem, że nie jestem do niczego, że mam swoje zalety. Skończyłem szkołę, zdobyłem zawód: monter mechanik. Teraz zdobywam uprawnienia w zawodzie technika elektryka. Mam pracę. Zaręczyłem się. Niedługo ślub. Do nowego mieszkania wprowadzę się razem z żoną....

14910

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

A nie lepiej byłoby te pieniądze przeznaczyć na budowę jakiegoś dużego krzyża? Co to za świadectwo, te kilkaset może uratowanych żywotòw ludzkich nie ma przecież takiej siły oddziaływania jak naprawdę duży krzyż, albo lepiej nawet jakiś pomnik chwały z matką Boską hetmanką na kompletnym czubku.

... dobrze się czujesz?

Za co bardzo przepraszam.

"TP" to tygodnik inteligencki. Nie trzeba ostrzegać przed użyciem sarkazmu. "TP" to także tygodnik katolicki i powszechny więc dobre rzeczy popierajmy w prostej formie...Z wyrazami szacunku.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]