Reklama

Ładowanie...

Miesiąc walki z zaćmą

20.04.2015
Czyta się kilka minut
Media, jak zapewne Państwo zauważyli, w większości nie informują o działaniach kandydata na prezydenta, któremu sprzyjają.
S

Skupiają się na złowrogiej działalności jego przeciwnika. O swoim kandydacie (brak cudzysłowu przy „swoim” nie był przypadkowy) piszą pochwalnie, ale raczej zdawkowo, co należy uznać za objaw realizmu – cóż specjalnie dobrego możemy powiedzieć o kampanii liderów w tegorocznym konkursie? Czasem piszą o niedomaganiach swojego kandydata – lecz nie ot tak, dla podzielenia się z odbiorcami własną wiedzą, lecz by potrząsnąć: „O rety, bierz się chłopie do roboty, bo wygra Tamten Zły”.
Może ktoś powiedzieć: pierwszy to raz, kiedy media rzeźbią, a nie po prostu informują? Nie pierwszy. I dobrze. Ich działalność łatwo może się przełożyć na poprawę ogólną naszego nastroju. Wystarczy czasowo odłączyć się od przekazu większości polskich mediów, zacząć czytać te nieliczne, które nie należą do obozu rozgorączkowanych i pewnych siebie, a już znajdziemy się w elitarnej grupie rodaków bez zaćmy...

977

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]