Reklama

Łzy radości

Łzy radości

08.03.2021
Czyta się kilka minut
AMINU ABUBAKAR / AFP / EAST NEWS
T

Tym razem skończyło się szczęśliwie: 279 uczennic, uprowadzonych z internatu w mieście Jangebe (Nigeria) przez uzbrojonych napastników, po pięciu dniach zostało zwolnionych. Było to kolejne takie zbiorowe porwanie. Uprowadzanie ludzi dla okupu – przez bandy kryminalne i grupy ekstremistyczne, jak islamska Boko Haram – to plaga Nigerii. Na zdjęciu: jedna z uwolnionych dziewcząt, Jangebe, 3 marca 2021 r. ©(P)

O Nigerii pisze też Wojciech Jagielski w rubryce internetowej Strona Świata >>>

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]