Reklama

Ludzie i idee

Ludzie i idee

07.12.2015
Czyta się kilka minut
Poziom kabaretu, tak ogólnie, to szczególnie w Polsce upadł i takoż mediów, edukacji, nie mówiąc o obyczajach, kulturze jazdy, zachowaniu młodzieży i dykcji u aktorów.
P

Poziom publicznych wypowiedzi polityków, tak generalizując, także w suficie dziury nie robi. Natomiast w obecnym rządzie wyraźnie wzrósł – choćby w stosunku do analogicznego rządu sprzed 12 miesięcy – poziom przekonania, że to, co rząd zrobi, jest ważne dla kraju. Przez długie lata narzekaliśmy na brak ideowości polityków. Że nic im się w sumie nie chce, że nie mają wizji, że idee budzą w nich wstręt, jak u prusaków proszek na robaki. To się doczekaliśmy ludzi idei, którym się wreszcie chce. Pamiętajcie o tym, zanim zaczniecie narzekać na kabaret, media czy młodzież. ©

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]