Reklama

Ładowanie...

Literatura i seks

17.06.2013
Czyta się kilka minut
Za tydzień Magazyn Literacki "Książki w Tygodniku"
C

Co się dzieje z naszą mową, gdy za jej pomocą próbujemy „dotknąć” ciała, wyrazić pragnienie, opowiedzieć o seksualności, opisać perwersję?
Czy literatura pobudza zmysły niedopowiedzeniami, czy raczej dosadnością?
Jak radzi sobie z mówieniem o seksie?
O cyklu powieściowym E.L. James,
o bezeceństwach literatury nowoczesnej, o seksualizmach w powieściach polskich pisarzy konserwatywnych i o językowym gałgaństwie Katullusa piszą: Grażyna Plebanek, Jan Gondowicz, Grzegorz Jankowicz i Stanisław Mancewicz.
A także: recenzje nowości wydawniczych, felietony Ingi Iwasiów i Piotra Śliwińskiego, rekomendacje Joanny Olech i ks. Adama Bonieckiego oraz komiks Bartka Minkiewicza.

711

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]