Reklama

Literatura i seks

Literatura i seks

17.06.2013
Czyta się kilka minut
Za tydzień Magazyn Literacki "Książki w Tygodniku"
C

Co się dzieje z naszą mową, gdy za jej pomocą próbujemy „dotknąć” ciała, wyrazić pragnienie, opowiedzieć o seksualności, opisać perwersję?
Czy literatura pobudza zmysły niedopowiedzeniami, czy raczej dosadnością?
Jak radzi sobie z mówieniem o seksie?
O cyklu powieściowym E.L. James,
o bezeceństwach literatury nowoczesnej, o seksualizmach w powieściach polskich pisarzy konserwatywnych i o językowym gałgaństwie Katullusa piszą: Grażyna Plebanek, Jan Gondowicz, Grzegorz Jankowicz i Stanisław Mancewicz.
A także: recenzje nowości wydawniczych, felietony Ingi Iwasiów i Piotra Śliwińskiego, rekomendacje Joanny Olech i ks. Adama Bonieckiego oraz komiks Bartka Minkiewicza.

711

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]