Reklama

List otwarty do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

List otwarty do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

23.11.2015
Czyta się kilka minut
Szanowny Panie Prezydencie,
w

w imieniu Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów zwracamy się do Pana z apelem o zajęcie stanowiska i przeciwstawienie się narastającej w Polsce fali ksenofobii i nienawiści nie tylko wobec uchodźców, którzy mają znaleźć u nas schronienie, ale i wobec wszystkich, którzy są „inni”. Ostatnie wydarzenia we Wrocławiu, w czasie których nie tylko manifestowano rasistowskie i skierowane przeciwko ludziom innych narodów czy religii hasła, ale dopuszczono się odrażającego aktu spalenia kukły Żyda, pokazują, w jakim kierunku zmierza radykalizm skrajnej prawicy i w jak dużym stopniu kreuje on atmosferę zagrożenia i agresji w naszym społeczeństwie.
Jako obywatele kraju, w którego historii miały już miejsce tego typu akty nienawiści, pragniemy wyrazić nasz niepokój co do możliwości dalszej eskalacji tego typu zachowań, którym nie przeciwstawiają się w otwarty i wyraźny sposób społeczne, państwowe i urzędowe instytucje Rzeczypospolitej.
Pragnęlibyśmy razem z politykami i innymi instytucjami podjąć wspólną pracę nad uspokajaniem nastrojów społecznych i wspieraniem tych postaw, które z szacunkiem traktują wszelką inność.
Jeśliby Pan Prezydent zechciał poznać opinię naszego środowiska, jesteśmy gotowi spotkać się i współpracować nad ograniczaniem występowania języka nienawiści w przestrzeni publicznej.

Współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów Bogdan Białek i Stanisław Krajewski

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Proszę nie mieszać Żydów z Arabami. O ile mi wiadomo to żadna z tych nacji sobie tego nie życzy. Zresztą nie jest tajemnicą, że europejscy Żydzi są coraz bardziej zaniepokojeni napływem muzułmańskich ( w zdecydowanej większości ) imigrantów, którzy zwykle są wrogo do Żydów usposobieni. Wielu Polaków ma podobne zdanie do europejskich Żydów. Wydaje mi się, że obawy Żydów podobnie jak i Polaków lepiej nazwać przywiązaniem do europejskiego ładu i niepokojem o jego trwałość. Inputowanie tym ludziom ( czy to Żydom czy to Polakom ) ksenofobii to zwykłe nadużycie. A tego idiotę co spalił kukłę Żyda należy surowo ukarać. Wykorzystywanie tego podłego występku do sekowania prawicy to kolejne nadużycie. http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/imigranci-niemieccy-zydzi-apeluja-do-berlina,596835.html

Po spaleniu KUKŁY żyda, wg autorów listu widać do czego zmierzają narodowcy... To w takim razie do czego zmierzają imigranci, po dokonaniu przez nich zamachów w Paryżu, w których niestety to nie kukły zginęły?
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]