Reklama

Liczba tygodnia

Liczba tygodnia

11.01.2021
Czyta się kilka minut
9,9
T

Tyle stopni Celsjusza wynosiła w 2020 r. średnia roczna temperatura powietrza w Polsce. To o 1,6 stopnia więcej od normy z lat 1981–2010. Był to kolejny ekstremalnie ciepły rok, tylko o 0,2 stopnia chłodniejszy od rekordowego w historii pomiarów 2019. Temperatury te są skutkiem globalnego ocieplenia, niosącego m.in. ryzyko suszy i pustynnienia, ekstremalne zjawiska pogodowe, straty różnorodności biologicznej i problemy dla rolnictwa.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]