Reklama

Lekcje czytania w Krakowie - 18 lutego 2010

Lekcje czytania w Krakowie - 18 lutego 2010

03.03.2010
Czyta się kilka minut
18 lutego po raz kolejny prowadziliśmy Lekcje w Pawilonie Wyspiańskiego w Krakowie. O tekście Baudelaire'a mówił Grzegorz Jankowicz, wiceprezes Korporacji Ha!art.
Lekcje czytania z Grzegorzem Jankowiczem, 18 lutego 2010 w Krakowie / fot. Tomek Żurek
D

Do Pawilonu Wyspiańskiego przybyła liczna grupa uczniów i nauczycieli z krakowskich liceów, by wziąć udział w inspirującej dyskusji na temat krótkiego utworu Charles’a Baudelaire’a pt. "Fałszywy pieniądz". Lekcję w brawurowy sposób poprowadził Grzegorz Jankowicz (na zdjęciu), który skłonił uczestników do stworzenia kilku konkurencyjnych interpretacji tekstu. Żywiołowa rozmowa toczyła się przez blisko dwie godziny. Podsumował ją jeden z uczniów, który stwierdził, że czytanie literatury jest sposobem na to, by w naszym życiu pojawiło się nieoczekiwane, a czasem także ryzykowne doświadczenie rozbijające jego monotonię.

W Piekarach Śląskich raz jeszcze Grzegorz Jankowicz będzie dyskutował o "Fałszywym pieniądzu", ale z zupełnie innej patrząc perspektywy na opowiadanie Baudelaire'a. Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki...

1084

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]