Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

14.03.2016
Czyta się kilka minut
7 – 13 marca
L

LWÓW WE WROCŁAWIU
W kwietniu, w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016, Wrocław prezentować będzie kulturę i sztukę Lwowa. W programie m.in. obejmująca ponad 200 prac wystawa sztuki współczesnej, Noc Ukraińskiej Poezji, spotkania z Jurijem Andruchowyczem, Andrijem Bondarem i Tarasem Prochaśką, koncerty oraz obszerny przegląd dzieł ukraińskiej kinematografii.

NOWY MIĘDZYNARODOWY BOOKER
Powołana do życia w 2005 r., Man Booker International Prize była przyznawana do tej pory co dwa lata za całokształt twórczości. Od bieżącej edycji zmienia zasady – ma nagradzać co roku autora książki nieanglojęzycznej, przetłumaczonej na angielski. Na liście 13 nominowanych pisarzy znaleźli się m.in. Elena Ferrante, Kenzaburō Ōe i Orhan Pamuk. Nazwisko laureata zostanie ogłoszone 16 maja.

DRUGA GWIAZDKA MICHELINA
Do tej pory jedyną polską restauracją uhonorowaną gwiazdką w Czerwonym Przewodniku Michelina było Atelier Modesta Amaro. W tym roku gwiazdkę przyznano także warszawskiej restauracji Senses, której szefuje Andrea Camastra. Inspektorzy Michelina wyróżnili również w innych kategoriach 28 lokali z Warszawy i 24 z Krakowa.

ANNA GOC NOMINOWANA
Nasza redakcyjna koleżanka została finalistką Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek. Wśród pięciu nominowanych prac znalazł się jej reportaż pt. „Wracają do dziś” („TP” nr 51-52/2015). Werdykt poznamy 15 kwietnia. Finalistce gratulujemy i życzymy zwycięstwa!

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]