Reklama

Ładowanie...

Na skróty (6-12 III)

13.03.2006
Czyta się kilka minut
80. urodziny obchodził Andrzej Wajda. W poprzednim "Tygodniku" publikowaliśmy oraz poświęcony mu . 13 marca minęła 10. rocznica śmierci Krzysztofa Kieślowskiego (piszemy o nim obszernie w tym numerze "TP"). Na ekrany polskich kin wszedł film "Piekło" w reż. Danisa Tanovicia i według scenariusza Krzysztofa Piesiewicza, druga część zamierzonego niegdyś przez Kieślowskiego tryptyku "Niebo - Piekło - Czyściec" (patrz recenzja Anity Piotrowskiej); a w Katowicach odbył się kongres inaugurujący obchody Roku Kieślowskiego, zorganizowany przez Silesia Film i Państwowy Instytut Sztuki Filmowej.
W

W wieku 91 lat w Warszawie zmarła Hanka Bielicka, aktorka teatralna i filmowa, gwiazda kabaretów, przez ponad 40 lat występująca na deskach stołecznego Teatru Syrena, szerokiej publiczności znana przede wszystkim z monologów w radiowym "Podwieczorku przy mikrofonie" oraz ról w filmach - ostatnio w "Ja wam pokażę" wg Katarzyny Grocholi.
Oscara dla najlepszego filmu roku otrzymał poświęcony rasizmowi i nietolerancji obraz "Miasto gniewu" Paula Haggisa. Za najlepszego reżysera uznano Anga Lee, autora "Tajemnicy Brokeback Mountain". Nagroda dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego przypadła pochodzącemu z RPA "Tsotsi", którego producentem jest Piotr Fudakowski, Brytyjczyk polskiego pochodzenia. Werdykty Akademii komentuje obok Anita Piotrowska.
"Zrozumiałem, co to znaczy być chrześcijaninem, podczas wizyty w Paryżu. Parę dni po...

7585

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]