Reklama

Kultura w skrócie

20.10.2014
Czyta się kilka minut
14 – 20 października
N

NAGRODA BOOKERA
Otrzymał ją w tym roku Australijczyk Richard Flanagan za powieść „The Narrow Road to the Deep North”. Polscy czytelnicy mogli poznać wcześniejszą książkę tego autora – „Williama Goulda księgę ryb”.
NAGRODA IM. BEATY PAWLAK
Trafiła w tym roku do rąk dwóch autorów: Mateusza Janiszewskiego (za książkę „Dom nad rzeką Loes”) oraz Adama Lacha (za książkę „Stigma”). Więcej informacji: www.batory.org.pl
NAGRODA IM. ZBIGNIEWA HOŁDY
Przyznawana jest w Lublinie osobom zaangażowanym w ochronę praw człowieka i działania na rzecz osób wykluczonych. W tym roku uhonorowano nią Monikę Sznajderman, założycielkę i redaktorkę naczelną Wydawnictwa Czarne. Wcześniejszymi laureatkami były Ewa Milewicz i Halina Bortnowska.
NAGRODA SZYMBORSKIEJ
Finalistami jej drugiej edycji...

1645

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]