Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

20.10.2014
Czyta się kilka minut
14 – 20 października
N

NAGRODA BOOKERA
Otrzymał ją w tym roku Australijczyk Richard Flanagan za powieść „The Narrow Road to the Deep North”. Polscy czytelnicy mogli poznać wcześniejszą książkę tego autora – „Williama Goulda księgę ryb”.
NAGRODA IM. BEATY PAWLAK
Trafiła w tym roku do rąk dwóch autorów: Mateusza Janiszewskiego (za książkę „Dom nad rzeką Loes”) oraz Adama Lacha (za książkę „Stigma”). Więcej informacji: www.batory.org.pl
NAGRODA IM. ZBIGNIEWA HOŁDY
Przyznawana jest w Lublinie osobom zaangażowanym w ochronę praw człowieka i działania na rzecz osób wykluczonych. W tym roku uhonorowano nią Monikę Sznajderman, założycielkę i redaktorkę naczelną Wydawnictwa Czarne. Wcześniejszymi laureatkami były Ewa Milewicz i Halina Bortnowska.
NAGRODA SZYMBORSKIEJ
Finalistami jej drugiej edycji...

1645

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]