Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

09.11.2020
Czyta się kilka minut
2 – 8 listopada
MATERIAŁY PRASOWE GAGOSIAN GALLERY
W

W galerii

Malarkę Ewę Juszkiewicz reprezentować będzie Gagosian Gallery, jedna z największych i najbardziej prestiżowych galerii na świecie. Niejednokrotnie doceniana w Polsce i za granicą artystka swoimi pracami bada sposoby przedstawiania kobiecych wizerunków w tradycyjnym malarstwie – burzy schematy, przekracza estetyczne normy, stawia pytania o kanon.

Na końcu świata

14 książek Olgi Tokarczuk zapisanych na 35-milimetrowej taśmie światłoczułej trafiło do Światowego Archiwum Arktycznego położonego na wyspie Spitsbergen w Arktyce. Wśród depozytów Biblioteki Końca Świata znajdują się m.in. Archiwa Narodowe Meksyku i Brazylii czy manuskrypty z Biblioteki Watykańskiej.

Z Chicago do Gdyni

Film „Sweat” Magnusa von Horna zdobył główną nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Chicago. Obraz zobaczymy niebawem w przeniesionym do sieci Konkursie Głównym 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Online

Tymczasem Grecy zgłosili swojego kandydata do Oscara – to współtworzona przez łódzki dom produkcyjny Lava Films „Niepamięć” Christosa Nikou. Film można oglądać do 15 listopada na Festiwalu Nowe Horyzonty.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

No to Juszkiewicz oficjalnie weszła do światowej ligi artystycznej. Zapewne także w wymiarze finansowym. Gratulacje! Przy okazji prośba, którą zgłaszam nie po raz pierwszy: nie kadrujcie reprodukowanych obrazów, grafik i zdjęć brutalnie i bezmyślnie. Czy obrazek nad artykułem koniecznie musi być w poziomie i w ustalonych raz na zawsze proporcjach? Pikseli na stronie nie wystarczy? O podpis już się nie upominam. Niech kto chce wygugla sobie adres Gagosian Gallery, bo na stronie artystki tego obrazu nie znajdzie, a i u Gagosiana trzeba szukać nie w portfolio Juszkiewicz, tylko pod wystawą "In vain her feet in sparkling laces glow", do obejrzenia od 17 XI do 4 I. Jeśli ktoś wybierze się w tym czasie do NY. Wizy już/wciąż nie potrzeba. ;)
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]