Reklama

Ładowanie...

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

09.11.2020
Czyta się kilka minut
2 – 8 listopada
MATERIAŁY PRASOWE GAGOSIAN GALLERY
W

W galerii

Malarkę Ewę Juszkiewicz reprezentować będzie Gagosian Gallery, jedna z największych i najbardziej prestiżowych galerii na świecie. Niejednokrotnie doceniana w Polsce i za granicą artystka swoimi pracami bada sposoby przedstawiania kobiecych wizerunków w tradycyjnym malarstwie – burzy schematy, przekracza estetyczne normy, stawia pytania o kanon.

Na końcu świata

14 książek Olgi Tokarczuk zapisanych na 35-milimetrowej taśmie światłoczułej trafiło do Światowego Archiwum Arktycznego położonego na wyspie Spitsbergen w Arktyce. Wśród depozytów Biblioteki Końca Świata znajdują się m.in. Archiwa Narodowe Meksyku i Brazylii czy manuskrypty z Biblioteki Watykańskiej.

Z Chicago do Gdyni

Film „Sweat” Magnusa von Horna zdobył główną nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Chicago. Obraz zobaczymy niebawem w przeniesionym do sieci Konkursie Głównym 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Online

Tymczasem Grecy zgłosili swojego kandydata do Oscara – to współtworzona przez łódzki dom produkcyjny Lava Films „Niepamięć” Christosa Nikou. Film można oglądać do 15 listopada na Festiwalu Nowe Horyzonty.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]