Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

15.02.2021
Czyta się kilka minut
9–15 lutego
B

BANKSY W WARSZAWIE

Ponad 100 prac najsłynniejszego i najbardziej tajemniczego grafficiarza na świecie prezentuje Centrum Praskie Koneser w Warszawie. Wystawa „The Art of Banksy. Without Limits” potrwa do 11 kwietnia.

WYRÓŻNIENI W KINIE

Laureat Srebrnych Lwów na ostatnim FPFF w Gdyni, film „Sweat” Magnusa von Horna, zdobył nagrodę na 44. Festiwalu Filmowym w Göteborgu. Z kolei „Boże Ciało” Jana Komasy nominowano do nagród francuskiej Akademii Sztuki i Techniki Filmowej. Polska produkcja powalczy o statuetkę Cezara w kategorii „najlepszy film zagraniczny”.

KRÓTKIE FORMY

Prof. Jerzy Zajadło został laureatem tegorocznej edycji Konkursu im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego na najlepszą książkę humanistyczną. Jurorzy docenili jego zbiór esejów „Minima Iuridica. Refleksje o pewnych (nie)oczywistościach prawniczych”. Fundatorem nagrody jest Uniwersytet Łódzki.

WIERSZE WYBRANE

Trzy tomiki laureatki Literackiej Nagrody Nobla, amerykańskiej poetki Louise Glück (na zdj.), ukażą się dzięki Wydawnictwu a5. Pierwszy, w przekładzie Krystyny Dąbrowskiej, trafi do rąk czytelniczek i czytelników już za kilka miesięcy.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]