Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

10.12.2018
Czyta się kilka minut
3 – 9 grudnia
Z

Za smak

„Właśnie takie projekty tworzą tożsamość miasta” – powiedział wiceprezydent Radomia Konrad Fryszak podczas uroczystego odsłonięcia pomnika serka homogenizowanego. Projekt został zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego „Piękniejsze Śródmieście”. Tożsamość piękniejszego Radomia tworzą, wespół z serkiem, maska przeciwgazowa, pistolet Vis oraz buty z Radoskóru – wszystkie odlane z brązu.

Za karę

Warszawski Sąd Rejonowy w ramach kary zalecił skazanemu lekturę książki. W przeciągu pół roku od uprawomocnienia się wyroku skazany jest zobowiązany zdać relację z lektury kuratorowi sądowemu, który rozstrzygnie, czy rzecz została przeczytana ze zrozumieniem.

Za pracę

„Stulecie istnienia MKiDN jest okazją do tego, żeby podziękować wszystkim ludziom polskiej kultury i sztuki za ich pracę” – powiedział minister kultury Piotr Gliński. Tego samego dnia sejmowa Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej po 10-minutowej dyskusji odrzuciła propozycję wyrównania różnic w wynagrodzeniach pomiędzy pracownikami samorządowymi a pracownikami samorządowych instytucji kultury.

Za sto lat

Stulecie MKiDN świętowano nie tylko pogrzebaniem szans na podwyżki, ale i uroczystym zakopaniem kapsuły czasu. Ocalić od zapomnienia postanowiono m.in. zdjęcie pracowników resortu kultury oraz jeden z numerów „Super Expressu”. Szczęśliwie zakopano także podsumowanie trzech lat działań ministerstwa.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]