Reklama

Książki w Tygodniku (8/2007)

Książki w Tygodniku (8/2007)

19.02.2007
Czyta się kilka minut
Smutny Nowy Rok
S

Styczniowy numer "Książek w Tygodniku" był już właściwie gotowy, gdy przyszła wiadomość o śmierci Ryszarda Kapuścińskiego. Dlatego Nowy Rok rozpoczęliśmy inaczej niż zwykle, poświęcając "Książki" w całości pożegnaniu wielkiego pisarza, wspaniałego człowieka i naszego przyjaciela. Dziś wracamy do tradycyjnego układu numeru. Książek ważnych zebrało się tymczasem sporo, o niektórych - jak "Niesamowita Słowiańszczyzna" Marii Janion, biografia Jana Potockiego autorstwa Françoisa Rosseta i Dominique'a Triaire, pełna edycja korespondencji Giedroycia i Gombrowicza, "Rozmowy w Maisons-Laffitte" Barbary Toruńczyk czy nowe powieści Stefana Chwina i Pawła Huelle - pisaliśmy już w "Tygodniku". O innych - pisać będziemy. Jest wśród nich książka Witolda Beresia i Krzysztofa Burnetki (Świat Książki), ułożona z rozmów z autorem "Cesarza" publikowanych w większości na łamach "TP" i uzupełniona kalendarium jego życia. Jest też zbiór szkiców o Kapuścińskim autorstwa jego tłumaczy (Znak), a Czytelnik zapowiada ostatni tom "Lapidarium". Do dzieł Kapuścińskiego będziemy wracać - jego samego będzie nam bardzo brakowało.

TF

W dodatku: Starobinski l Pamuk l Rezzori l Coetzee l Wojciechowski l Tchórzewski l Drewnowski l Sobański l rubryki: OLECH, ZIMMERER, BAJTLIK, BONIECKI, ROSTOCKI

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]