Ks. Adam Boniecki: Medytacje Drogi Krzyżowej

Do papierowego wydania tego numeru „Tygodnika Powszechnego” dołączamy „Medytacje Drogi Krzyżowej” ks. Adama Bonieckiego.

07.04.2014

Czyta się kilka minut

 /
/

„Medytacje...” wydane są w ramach Biblioteki Tygodnika Powszechnego jako jej V tom. Zawierają refleksyjne komentarze do każdej ze stacji Drogi Krzyżowej. Wydanie to ilustrowane jest zdjęciami kamiennych rzeźb, znajdujących się przy parafii marianów w podwarszawskiej Górze Kalwarii. Nad przedstawieniem drogi krzyżowej pracowała Anna Grocholska, zaś na fotografiach utrwalił je Paweł Kumelowski.
Papierowy „Tygodnik” wraz z „Medytacjami...” wyjątkowo ma nieznacznie podniesioną cenę. W odrębnej dystrybucji cena „Medytacji...” wynosi 9,90 zł.

Dodatkowe egzemplarze można zamówić przez sklepik internetowy „TP” na stronie: wislna12.na.allegro.pl

Zamówienia większej liczby egzemplarzy przyjmujemy także pod numerem telefonu: 12-422-25-18 lub adresem: zamowienia@tygodnik.com.pl
Dla księgarń, bibliotek i parafii – rabaty.

KARDYNAŁ KAZIMIERZ NYCZ: Droga Krzyżowa Jezusa trwa nie tylko w życiu Kościoła – trwa w życiu każdego człowieka, nawet jeśli nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Medytacje Drogi Krzyżowej służą wzmocnieniu tego związku między Jego drogą a naszymi drogami. Są pożyteczne i dobre, gdy człowiek przy ich pomocy bierze duchowo Krzyż Chrystusa jako swój – tak jak to uczynił papież Jan Paweł II w ostatni Wielki Piątek w swoim ziemskim życiu. Ufam, że medytacje ilustrowane obrazami z Góry Kalwarii spełnią taką rolę dla wiernych w Polsce.
Medytacje w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie
– Cierpienie samo w sobie nie uszlachetnia, ale postawa wobec niego może czynić szlachetniejszym – mówił ks. Adam Boniecki podczas spotkania w Sali Koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie, prezentując w rozmowie z Anną Wacławik-Orpik „Medytacje Drogi Krzyżowej”, które dołączyliśmy do tego numeru „Tygodnika”. Zapytany o ten problem w kontekście zasiłków dla rodziców osób niepełnosprawnych, redaktor senior „TP” odpowiedział pytaniem: „Co to za chrześcijaństwo, które pozwala cierpieć najbardziej potrzebującym?”, przypominając jednocześnie, że Jezus nie chciał, by ci, którym pomagał, rozpowiadali o Jego dobrych uczynkach.

Komentarzy ks. Adama Bonieckiego do „Medytacji...”, pochodzących z tego spotkania, które odbyło się 6 kwietnia, będzie można posłuchać w audycji Anny Wacławik-Orpik „Wywiad pogłębiony” w Niedzielę Palmową, 13 kwietnia, o godz. 20.00 w radiu Tok FM.

Dziękujemy, że nas czytasz!

Wykupienie dostępu pozwoli Ci czytać artykuły wysokiej jakości i wspierać niezależne dziennikarstwo w wymagających dla wydawców czasach. Rośnij z nami! Pełna oferta →

Dostęp 10/10

 • 10 dni dostępu - poznaj nas
 • Natychmiastowy dostęp
 • Ogromne archiwum
 • Zapamiętaj i czytaj później
 • Wybrane teksty dostępne przed wydaniem w kiosku
 • Także w formatach PDF, EPUB i MOBI
10,00 zł

Dostęp kwartalny

Kwartalny dostęp do TygodnikPowszechny.pl
 • Natychmiastowy dostęp
 • 92 dni dostępu = aż 13 numerów Tygodnika
 • Ogromne archiwum
 • Zapamiętaj i czytaj później
 • Wybrane teksty dostępne przed wydaniem w kiosku
 • Także w formatach PDF, EPUB i MOBI
79,90 zł

Artykuł pochodzi z numeru TP 15/2014