Reklama

Krym: nowe represje

Krym: nowe represje

18.04.2016
Czyta się kilka minut
Rada Europy jest zaniepokojona sytuacją na Krymie – od dwóch lat okupowanym przez Rosję – i postępującą dyskryminacją tamtejszej społeczności Tatarów Krymskich.
W

W minionym tygodniu władze rosyjskie zakazały jakiejkolwiek dalszej działalności Medżlisu, lokalnej reprezentacji Tatarów; prokuratura zarzuca mu „działalność ekstremistyczną”. Rada Europy wskazuje, że Krym to „czarna dziura”: nie wiadomo dokładnie, co się tam dzieje, gdyż od 18 miesięcy nie było tam (gdyż nie godzą się na to Rosjanie) przedstawicieli międzynarodowych organizacji monitorujących prawa człowieka – poza trzyosobową delegacją Rady Europy. Jej członkowie informowali po powrocie, że trwają represje przeciw osobom sprzeciwiającym się rusyfikacji (aresztowania, rewizje, pobicia) i że od aneksji zaginęło 20 osób, Tatarów i Ukraińców. Zwłoki pięciu znaleziono, po reszcie nie ma śladu [o uchodźcach z Krymu piszemy w dziale Świat – red.]. ©℗

​Na podst. AFP, DPA

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]