Reklama

Krótko i niejasno

Krótko i niejasno

06.07.2003
Czyta się kilka minut
Z

Z przyjemnością przeczytałem preambułę autorstwa Stefana Wilkanowicza. Uważam jednak, że jest niepraktyczna. Napoleon powiedział kiedyś o konstytucji, że powinna być „krótka i niejasna”. Z preambułą Konstytucji UE powinno być podobnie, wtedy wszyscy będą mogli się pod nią podpisać (nawet Baskowie, będący jedynymi na tym kontynencie autochtonami). Mój projekt preambuły brzmi:

My, Europejczycy
przybyli na ten kontynent zarówno dawno, jak niedawno, świadomi swoich ograniczeń, jak nieograniczonych możliwości w nas drzemiących, dziękujemy tym wszystkim, którzy byli przed nami, i życzymy wszystkiego najlepszego tym, którzy będą po nas.

MACIEJ MIEZIAN (Kraków)

709

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]