Reklama

Kroplówka pesymizmu

Kroplówka pesymizmu

04.03.2013
Czyta się kilka minut
„TP” nr 9/13
P

Proszę przyjąć najszczersze podziękowania za publikację artykułu o. Ludwika Wiśniewskiego. Wreszcie ktoś powiedział głośno to, co po cichu od dawna wiemy. O. Ludwik nazwał po imieniu niszczące polski Kościół postępowanie.
Może marudzę, ale chyba o. Ludwik pominął sposób psychologicznej manipulacji Radia Maryja. Otóż skierowane do ludzi starszych radio tworzy jadowitą mieszankę audycji religijnych i ciągle krytykujących komentarzy w wykonaniu dyżurnych „naukowców”. Starsi ludzie z reguły źle pamiętają trudną codzienność z okresu młodości i skłonni są do idealizowania przeszłego czasu, natomiast gorzko, trudno przeżywają okres starości. Z Radia Maryja otrzymują potrzebną i chwalebną możliwość wspólnej modlitwy, ale też codzienną „kroplówkę” pesymizmu: jak w Polsce jest źle, jak nam Żydzi, Ruscy i Niemcy rozkradają narodowe dobra, jak liberalny rząd kradnie... Efekty tej...

1345

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]