Reklama

Ładowanie...

Kroplówka pesymizmu

04.03.2013
Czyta się kilka minut
„TP” nr 9/13
P

Proszę przyjąć najszczersze podziękowania za publikację artykułu o. Ludwika Wiśniewskiego. Wreszcie ktoś powiedział głośno to, co po cichu od dawna wiemy. O. Ludwik nazwał po imieniu niszczące polski Kościół postępowanie.
Może marudzę, ale chyba o. Ludwik pominął sposób psychologicznej manipulacji Radia Maryja. Otóż skierowane do ludzi starszych radio tworzy jadowitą mieszankę audycji religijnych i ciągle krytykujących komentarzy w wykonaniu dyżurnych „naukowców”. Starsi ludzie z reguły źle pamiętają trudną codzienność z okresu młodości i skłonni są do idealizowania przeszłego czasu, natomiast gorzko, trudno przeżywają okres starości. Z Radia Maryja otrzymują potrzebną i chwalebną możliwość wspólnej modlitwy, ale też codzienną „kroplówkę” pesymizmu: jak w Polsce jest źle, jak nam Żydzi, Ruscy i Niemcy rozkradają narodowe dobra, jak liberalny rząd kradnie... Efekty tej...

1345

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]