Reklama

Kronika religijna (5-11 II)

Kronika religijna (5-11 II)

12.02.2007
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • Kara śmierci jest "nie tylko zamachem na życie, lecz również obrazą ludzkiej godności" - stwierdził Benedykt XVI w przesłaniu na III Światowy Kongres Przeciw Karze Śmierci. Celem spotkania, zorganizowanego w Paryżu przez Wspólnotę św. Idziego, było doprowadzenie do ogłoszenia światowego moratorium na wykonywanie egzekucji. W liście Papież przypomniał o obowiązującym chrześcijan "nakazie poszanowania życia ludzkiego". Podkreślił, że współczesne państwo dysponuje skuteczniejszymi niż kara główna środkami zwalczania zbrodni, które dają sprawcy szansę odkupienia win.
  • Rodzina oparta na małżeństwie stanowi naturalne środowisko narodzin i wychowania dzieci, a tym samym zapewnia przyszłość ludzkości - powiedział Papież podczas niedzielnej modlitwy "Anioł Pański" (4 lutego). Benedykt XVI odniósł się do obchodzonego we Włoszech Tygodnia Życia i Rodziny. Przypomniał,...
7658

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]