Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

06.11.2005
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • "Bóg jest miłością" - słowa z Pierwszego Listu św. Jana to tytuł pierwszej encykliki Benedykta XVI. Mediolański dziennik "Il Giornale" pisze, że dokument liczy zaledwie 46 stron i ukaże się prawdopodobnie 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Jak twierdzą pierwsi czytelnicy, nie powstał dokument programowy, lecz medytacja o miłości Boga i wcieleniu Syna - w perspektywie 40 lat, jakie 8 grudnia upłyną od zamknięcia obrad Soboru Watykańskiego II.
  • O woli kontynuowania dialogu z judaizmem zapewnił Benedykt XVI uczestników rzymskiej sesji w 40-lecie ogłoszenia deklaracji "Nostra Aetate". "Rocznica ta stwarza doskonałą okazję, aby wyrazić wdzięczność Bogu Wszechmogącemu za świadectwo tych wszystkich, którzy mimo złożonej i często bolesnej historii, zwłaszcza zaś po tragicznym doświadczeniu Szoah, podsyconym przez neopogańską ideologię rasistowską,...
7366

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]