Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

13.02.2005
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • Należy pilnie oceniać zdolność seminarzystów do zachowania celibatu - napisał Jan Paweł II w liście do Kongregacji Wychowania Katolickiego z okazji sesji plenarnej tej dykasterii. Papież postuluje, aby biskupom w ocenie kandydatów do kapłaństwa pomagali specjaliści.
  • Użycie prezerwatywy w ściśle określonych okolicznościach można uznać za uprawnione - powiedział teolog Domu Papieskiego, kard. Georges Cottier (wypowiedź dla agencji Apcom zacytował dziennik “Corriere della Sera"). Hierarcha wyjaśnił, że w miejscach najbardziej zagrożonych rozprzestrzenianiem się wirusa HIV, wśród “ogromnej nędzy, np. na obszarach Afryki czy Azji", trudno “przedsięwziąć normalne środki zapobieżenia pandemii, czyli wychowania do świętości ludzkiego ciała". Kardynał podkreślił, że “wirus przekazuje się na drodze aktu seksualnego; tym samym istnieje ryzyko, że wraz z życiem przekaże...
8410

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]