Reklama

KRONIKA

KRONIKA

17.02.2014
Czyta się kilka minut
11 – 17 lutego
M

Moim celem jest pokazanie, że drzwi wiary i Kościoła są dla wszystkich cały czas otwarte oraz że każdy ma prawo do tego, by w tym Kościele poszukiwać dla siebie miejsca. Jeśli ktoś mówi, że najpierw trzeba uporządkować swoje życie, a dopiero potem może żyć wiarą w Kościele, to zwyczajnie kłamie. (Konrad Sawicki z „Więzi”, w opublikowanym na swoim blogu manifeście rozpoczynającym projekt „Kościół dla mniej praktykujących”).

Siedem prawosławnych cerkwi zostanie wyremontowanych ze środków przyznanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 13 mln zł dotacji pokryje 85 proc. kosztów projektu. Pieniądze przeznaczone zostaną na gruntowną renowację siedmiu zabytkowych cerkwi na Lubelszczyźnie i Podlasiu: na Świętej Górze Grabarce, w Hrubieszowie, Lublinie, Tomaszowie Lubelskim, Sławatyczach i Kobylanach oraz w Białowieży.

...
4497

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]