Reklama

KRONIKA

KRONIKA

10.12.2012
Czyta się kilka minut
5 – 10 grudnia
T

To wydarzenie traktuję jako błogosławioną winę. (...) Proszę o modlitwę, abym z tego doświadczenia wyszedł lepszym człowiekiem, kapłanem i biskupem. (Bp Piotr Jarecki do dziekanów archidiecezji warszawskiej sześć tygodni po kolizji drogowej, którą spowodował pod wpływem alkoholu).

Ikonę Matki Bożej Częstochowskiej próbował zniszczyć 58-letni mieszkaniec Świdnicy. W niedzielę 9 grudnia rano mężczyzna rzucił w kierunku obrazu pojemniki z czarną farbą. Jasnogórską ikonę ocaliła kuloodporna szyba. Sprawca został zatrzymany przez policję. „Najpewniej zostanie mu postawiony zarzut publicznego znieważenia uczuć religijnych – poinformowała podinspektor Joanna Lazar, rzeczniczka prasowa częstochowskiej komendy policji. Podkreśliła zarazem, że w toku dochodzenia bardzo ważne będą badania poczytalności mężczyzny. Do wielkiej modlitwy...

5023

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]