Reklama

KRONIKA

KRONIKA

21.06.2012
Czyta się kilka minut
12 – 18 czerwca 2012
N

Natura była zawsze silniejsza od kultury. To my sobie wyobrażamy, że kiedyś było „po Bożemu”, a teraz już nie jest. (Prof. Mirosława Grabowska, zapytana o praktyki Polaków dot. seksu przedmałżeńskiego. Rozmowa z Katolicką Agencją Informacyjną, 11 czerwca 2012 r.

W Dublinie zakończył się 50. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny (10-17 czerwca). W spotkaniu pod hasłem „Eucharystia: wspólnota z Bogiem i między nami” wzięło udział kilkanaście tysięcy katolików, w tym 7 tys. spoza Irlandii. Ulicami miasta przeszła procesja, w trakcie której czytano m.in. fragmenty pism Jana Pawła II i kard. Johna Newmana. Odbyły się też spotkania z przedstawicielami prześladowanych kościołów Afryki i Azji. W wystąpieniu wideo na zakończenie kongresu Benedykt XVI przyznał, że na drodze ku odnowie liturgicznej Soboru Watykańskiego II jest jeszcze wiele do...

4722

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]