Reklama

KRONIKA

KRONIKA

23.04.2012
Czyta się kilka minut
17 -23 kwietnia 2012
K

Kościół powinien odważniej zabierać głos w obronie nieletnich wykorzystywanych nie tylko seksualnie, ale na dziesiątki, setki innych sposobów. Nieletni są ofiarami przemocy fizycznej, psychicznej, lekceważy się ich podstawowe prawa i potrzeby (O. Hans Zollner, dziekan Instytutu Psychologii Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie w rozmowie z o. Józefem Augustynem, 20 kwietnia 2012 r.).

Z okazji obchodzonej w ubiegłym tygodniu prawosławnej Wielkanocy Benedykt XVI złożył życzenia chrześcijanom obrządku wschodniego. Papież przypominał, że chrześcijanie są wezwani, by głosić orędzie nadziei ludziom naszych czasów. Tym pełniej powinno ono zabrzmieć, gdy będzie głoszone razem, czemu mają służyć wysiłki na rzecz jedności wyznawców Chrystusa – napisał Benedykt XVI.

Warunkiem pojednania z Watykanem jest poszanowanie...

4624

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]