Reklama

KRONIKA

12.03.2012
Czyta się kilka minut
6 - 12 marca 2012
Ś

Świat proponuje dzisiaj swoje drogi do szczęścia, które kuszą perspektywą łatwo osiągalnego sukcesu. Ich wspólną cechą jest obietnica wyeliminowania z życia bólu, trudu i wysiłku – tego wszystkiego, co składa się na codzienny krzyż. (kard. Kazimierz Nycz w liście na Wielki Post odczytanym w kościołach archidiecezji warszawskiej 11 marca 2012 r.)

Papież Benedykt XVI przesłał na ręce przewodniczącego KEP kondolencje w związku z katastrofą kolejową pod Szczekocinami. „Wszystkich pragnę umocnić słowami świętego Pawła: »Jeśli bowiem wierzymy, że Jezus istotnie umarł i zmartwychwstał, to również tych, którzy umarli w Jezusie, Bóg wyprowadzi wraz z nim«” – napisał Papież. Ofiary katastrofy przypomniał również 7 marca podczas modlitwy Anioł Pański w Watykanie.

Zdaniem kard. Kazimierza Nycza, odejście od zasad Dekalogu jest...

4476

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]