Reklama

KRONIKA

KRONIKA

12.03.2012
Czyta się kilka minut
6 - 12 marca 2012
Ś

Świat proponuje dzisiaj swoje drogi do szczęścia, które kuszą perspektywą łatwo osiągalnego sukcesu. Ich wspólną cechą jest obietnica wyeliminowania z życia bólu, trudu i wysiłku – tego wszystkiego, co składa się na codzienny krzyż. (kard. Kazimierz Nycz w liście na Wielki Post odczytanym w kościołach archidiecezji warszawskiej 11 marca 2012 r.)

Papież Benedykt XVI przesłał na ręce przewodniczącego KEP kondolencje w związku z katastrofą kolejową pod Szczekocinami. „Wszystkich pragnę umocnić słowami świętego Pawła: »Jeśli bowiem wierzymy, że Jezus istotnie umarł i zmartwychwstał, to również tych, którzy umarli w Jezusie, Bóg wyprowadzi wraz z nim«” – napisał Papież. Ofiary katastrofy przypomniał również 7 marca podczas modlitwy Anioł Pański w Watykanie.

Zdaniem kard. Kazimierza Nycza, odejście od zasad Dekalogu jest...

4476

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]