Reklama

Ładowanie...

KRONIKA

27.02.2012
Czyta się kilka minut
21 - 27 lutego 2012
N

Nie jest dziś naszym największym zmartwieniem zewnętrzny wróg Kościoła. Musimy przede wszystkim patrzeć na grzechy osobiste i grzechy wewnątrz wspólnoty Kościoła. (Biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Krzysztof Zadarko podczas liturgii Środy Popielcowej w katedrze w Koszalinie).

Bicie wawelskiego Dzwonu Zygmunta obwieściło początek Wielkiego Postu. W homilii wygłoszonej w Środę Popielcową w krakowskiej katedrze kard. Stanisław Dziwisz wezwał do nawrócenia i podjęcia trudu uporządkowania uczuć, postaw, zachowań i relacji z ludźmi oraz Bogiem. Zdaniem kardynała, świadome ograniczenie naszych potrzeb jest najlepszą drogą do oczyszczenia i harmonii. „Zastanówmy się, z jakim nałogiem możemy walczyć w poście? Taka postawa to inwestycja także we własne człowieczeństwo”, przekonywał kard. Dziwisz.

Z okazji...

4704

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]