Reklama

KRONIKA

KRONIKA

27.02.2012
Czyta się kilka minut
21 - 27 lutego 2012
N

Nie jest dziś naszym największym zmartwieniem zewnętrzny wróg Kościoła. Musimy przede wszystkim patrzeć na grzechy osobiste i grzechy wewnątrz wspólnoty Kościoła. (Biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Krzysztof Zadarko podczas liturgii Środy Popielcowej w katedrze w Koszalinie).

Bicie wawelskiego Dzwonu Zygmunta obwieściło początek Wielkiego Postu. W homilii wygłoszonej w Środę Popielcową w krakowskiej katedrze kard. Stanisław Dziwisz wezwał do nawrócenia i podjęcia trudu uporządkowania uczuć, postaw, zachowań i relacji z ludźmi oraz Bogiem. Zdaniem kardynała, świadome ograniczenie naszych potrzeb jest najlepszą drogą do oczyszczenia i harmonii. „Zastanówmy się, z jakim nałogiem możemy walczyć w poście? Taka postawa to inwestycja także we własne człowieczeństwo”, przekonywał kard. Dziwisz.

Z okazji...

4704

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]