Reklama

KRONIKA

KRONIKA

23.01.2012
Czyta się kilka minut
W ciągu wieków chrześcijanie polscy spontanicznie wyczuwali duchowy wymiar swego pragnienia wolności i zrozumieli, że prawdziwe zwycięstwo może przyjść tylko wtedy, gdy towarzyszy mu głęboka przemiana wewnętrzna. (Benedykt XVI, 22 stycznia 2011 r.)
P

Papież tradycyjne rozważania poświęcił trwającemu Tygodniowi Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Serdecznie zapraszam wszystkich do włączenia się w modlitwę, którą Jezus skierował do Ojca w przededniu swej męki: »Aby wszyscy stanowili jedno (...), aby świat uwierzył«” – powiedział. Zwrócił uwagę, że w tym roku materiały do modlitwy przygotowała grupa polska. Chrześcijanie polscy przypominają, że „nasze dążenie do jedności może być prowadzone w sposób realistyczny wówczas, gdy przemiana dokonuje się przede wszystkim w nas samych, gdy pozwalamy Bogu działać, gdy pozwalamy się przemieniać na obraz Chrystusa” – podkreślił. Benedykt XVI zaznaczył, że „widzialna jedność wszystkich chrześcijan jest zawsze dziełem, które pochodzi z nieba, od Boga, dziełem wymagającym pokory, by uznać swoją słabość i przyjąć dar”.

Podczas audiencji 7 tys...

4200

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]