Reklama

Krok do świętości

Krok do świętości

10.04.2007
Czyta się kilka minut
Przed dwoma laty szum mediów, wzruszenie ogarniające cały świat, miliony ludzi godzinami stojących w kolejce po to, by na chwilę przyklęknąć przy ciele Jana Pawła II, pogrzeb z transparentami i wołaniem: "Santo subito. Dziś satysfakcja z szybkiego zakończenia diecezjalnego etapu procesu beatyfikacyjnego. Ale także pewna powściągliwość w gestach i celebrach liturgicznych.
Kard. Dziwisz z postulatorem procesu ks. Oderem, Bazylika św. Jana na Lateranie
T

Taki jest styl Benedykta XVI. Ale nie tylko o niego chodzi. Wszystko, co zrobił, powiedział i napisał Jan Paweł II, staje się częścią dziedzictwa Kościoła powszechnego. Retoryka powoli ustępuje miejsca odkrywaniu na nowo przeróżnych aspektów tego ogromnego skarbu, którym jest nauczanie Karola Wojtyły. Świadczą o tym pokora siostry Marie Simon-Pierre, której cudowne uzdrowienie może zadecydować o wyniesieniu Jana Pawła II na ołtarze; rzeczowość postulatora, ks. Sławomira Odera, który podkreśla wagę trzymania się norm ustalonych dla procesów beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych; prostota Mszy św. odprawionej o siódmej rano przez kard. Stanisława Dziwisza i najbliższych współpracowników papieża Wojtyły. Także pewność Benedykta XVI, kiedy mówi, że jego poprzednik "nie przestaje z domu Ojca towarzyszyć wędrówce Kościoła", i jego zadowolenie, że proces przebiega szybko i skupia się...

2962

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]