Reklama

Kredyt, księże dobrodzieju?

Kredyt, księże dobrodzieju?

02.09.2008
Czyta się kilka minut
Narodowy Bank Polski będzie uczył księży biznesu i ekonomii, sponsorując trzymiesięczny kurs wart 3 tys. złotych od osoby. Ta wiadomość wywołała w mediach lawinę krytycznych komentarzy.
G

Główny ekonomista banku BPH Ryszard Petru na łamach bezpłatnego dziennika "Metro" wyraził obawę, że zaznajomieni z mechanizmami rynkowymi księża mogliby próbować doradzać swoim parafianom, jak lokować kapitał. Z kolei publicysta "Polityki" Adam Szostkiewicz skrytykował kapłanów na antenie "Superstacji" za to, że w ogóle sięgają po wiedzę ekonomiczną. Przypominał też słowa Benedykta XVI, wypowiedziane do duchowieństwa 25 maja 2006 r. w warszawskiej katedrze, że "powinni być wyłącznie ekspertami od życia duchowego".

Głosy ekspertów, że szkolenia księży nie są wyrzucaniem pieniędzy w błoto, ale inwestycją w lepszą przyszłość wszystkich Polaków, zbywano kpiną. Redaktor antyklerykalnych "Faktów i mitów" przekonywał nawet w jednej z telewizji internetowych, że to nie NBP powinien uczyć księży ekonomii, ale duchowni dawać wskazówki bankowi centralnemu.

...
7619

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]