Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

10.10.2016
Czyta się kilka minut
3 – 9 października
B

BRONIARZ O REFORMIE
W poniedziałek pod urzędami wojewódzkimi protestowali nauczyciele. Manifestację przeciw zapowiedzianej przez resort edukacji reformie zorganizował Związek Nauczycielstwa Polskiego. „Rewolucyjna zmiana wynika z polityczno-sentymentalnych przesłanek. Nam wszystkim wydaje się, że to, co było 20–40 lat temu, było dobre. Tylko nie możemy naszych dzieci cofać w rozwoju, a likwidacja gimnazjów właśnie cofa” – mówił przed rozpoczęciem protestów „Dziennikowi Gazecie Prawnej” szef ZNP Sławomir Broniarz.

KACZYŃSKI O TUSKU
„To może debata, Panie Prezesie? O Europie, Polsce i Pana insynuacjach” – napisał do Jarosława Kaczyńskiego na Twitterze Donald Tusk. Wcześniej lider PiS w wywiadzie dla „Polski The Times” mówił m.in., że wyobraża sobie brak poparcia ze strony polskiego rządu dla kandydatury byłego szefa PO na drugą kadencję w Radzie Europejskiej, bo „w Polsce toczą się postępowania i w Sejmie, i w prokuraturze, które mogą doprowadzić do tego, że zostaną mu postawione jakieś zarzuty”.

KALITA O MARIHUANIE
Były rzecznik SLD, dziś zmagający się z nowotworem mózgu, apelował o jak najszybsze uchwalenie prawa legalizującego użycie konopi indyjskich w celach medycznych. „To przedziwna sytuacja, że w podziemiu albo za granicą trzeba szukać leku, który daje nadzieję albo uśmierza ból chorym” – mówił w weekend przed Sejmem Tomasz Kalita.

W TATRACH ZIMA
Pół metra śniegu, sześć stopni mrozu i zagrożenie lawinowe drugiego stopnia odnotowano w ostatni weekend na Kasprowym Wierchu. Biało zrobiło się też w wysokich partiach Beskidów i Karkonoszy.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]