Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

06.06.2016
Czyta się kilka minut
31 maja – 6 czerwca
P

POLITYCZNE OPOLE
Prezes TVP Jacek Kurski został wygwizdany przez publiczność podczas wręczania nagród festiwalu w Opolu. Wcześniej zespół Elektryczne Gitary wykonał jeden ze swoich największych przebojów, piosenkę „Kiler”, z dopisaną ostatnią zwrotką zawierającą szyderstwa na temat „dobrej zmiany”.

WYKŁAD PANA PREZESA
„W dokumentach, w szczególności tych unijnych, nie mówi się o demokratycznym państwie prawa, nie mówi się o naszej konstytucji. Mówi się o państwie prawa, a każdy, kto zna historię, historię doktryn polityczno- -prawnych, historię teorii prawa, a tak się zdarzyło, że kiedyś się tym zajmowałem, wie, że to nie znaczy to samo, to jest coś zupełnie różnego. Państwo prawa nie musi być państwem demokratycznym” – powiedział Jarosław Kaczyński w przemówieniu do warszawskich działaczy PiS, deklarując przy okazji, że obecna władza nie ulegnie „rebelii”.

SZCZĘŚCIE PANI PREMIER
„Tak naprawdę to mam szczęście, że mogę radzić się Jarosława Kaczyńskiego, że mogę rozmawiać z nim o polityce i w ten sposób uczyć się od niego” – powiedziała Beata Szydło w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”.

POJAWIA SIĘ I ZNIKA
Znana blogerka polityczna Kataryna zniknęła na kilka dni z portalu społecznościowego Twitter po tym, jak zwolennicy PiS zaatakowali ją za wywiad dla „Polityki”. Sympatyzująca z partią Jarosława Kaczyńskiego komentatorka zgłosiła w nim zastrzeżenia do części jej ostatnich poczynań.

POLSKA JAZDA
Ponad 4 promile alkoholu we krwi miał kierowca zatrzymany przez policję w Gorzowie. Szesnastotonowa haubica staranowała drzwi dyskoteki w Szubinie pod Bydgoszczą. Dwóch kierowców turystycznych meleksów pobiło się o klienta w centrum Gdańska.

ŻYCIE JEST GDZIE INDZIEJ
Drugi tydzień trwa strajk pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka, domagających się podwyżek i zwiększenia zatrudnienia. Szpital zamknął cztery oddziały i przyjmuje tylko najpilniejsze przypadki.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]