Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

08.06.2015
Czyta się kilka minut
1 – 8 czerwca
Fot. Jacek Turczyk / PAP
R

REFLEKS
Podczas obchodów Święta Dziękczynienia prezydent elekt Andrzej Duda podniósł i zaniósł kard. Kazimierzowi Nyczowi upuszczoną hostię, po mszy zaś wziął udział w koncercie dziecięcego zespołu Arka Noego – śpiewał i tańczył na scenie podczas przeboju „Święty uśmiechnięty”. Z zaskoczeń: w wywiadzie dla Radia Kraków Andrzej Duda mówił, że świetnym premierem byłaby Beata Szydło, i ani razu nie wspomniał nazwiska Jarosława Kaczyńskiego.
BURA
Szef CBA Paweł Wojtunik w liście do premier Ewy Kopacz zaprotestował przeciwko działalności szefa klubu PSL Jana Burego, zarzucając mu próbę zdestabilizowania pracy podległej mu służby i ujawnianie danych jej funkcjonariuszy z Rzeszowa. W ostatnim czasie CBA doprowadziło do oskarżenia o korupcję marszałka sejmiku województwa podkarpackiego Mirosława Karapyty, zatrzymało związanych z PSL lokalnych przedsiębiorców, w tym b. szefa biura posła Burego, oraz przeszukiwało biura i mieszkanie parlamentarzysty.
SAMOLOT
Rozpędzony embraer 175, wyczarterowany od LOT-u, by dostarczyć do Pragi delegację polskich parlamentarzystów z marszałkiem Sejmu na czele, miał awarię i gwałtownie hamował na pasie startowym. Obyło się bez ofiar. Dyskusja na temat kupna nowego samolotu dla polskich VIP-ów ciągnie się od dekad.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]